Meie lugu

Oleme Marin ja Madis, kaks lapsevanemat, kes pooljuhuslikult sukeldusid pereettevõtete maailma.

Kui meie pere esimene laps, Johannes, oli umbes pooleaastane andis ta meile väga selgelt märku, et võrevoodis ta enam minutitki oma elus magada ei kavatse ning meil on aeg oma suhtumist ja ootusi muuta. Selle muutuse käigus avastasime enda jaoks üha sügavamalt Montessori pedagoogika ning meie poeg kolis madratsiga põrandale. Otsides lastevoodit, mis oleks piisavalt madal, et käputav beebi turvaliselt sisse-välja saaks, avastasime tühimiku. Populaarne majavoodi on küll madal, kuid oleks meie pisikeses magamistoas mõjunud liialt massiivsena.

Nii sündiski Koiku.

Meie esimeseks tooteks sai lihtsasti kokkupandav madal lastevoodi, mis on piisavalt tugev, et vajadusel ise lapsele kaissu pugeda. Vastavalt oma pere vajadustele hakkas vaikselt lisanduma ka teisi laste iseseisvust toetavaid mööbliesemeid ning meile oli suureks suureks rõõmuks ja üllatuseks, kui meie tooted leidsid Etsy keskkonnas väga sooja vastuvõtu nii kodumaal kui mujal riikides. Mõni kuu pärast tegevuse alustamist kirjutas meile Eesti Montessori Ühing pakkumisega hakata tootma kuubiktoole, mis on piisavalt madalad lapse päris esimeseks tooliks, on kasutavad mitmes kõrguses ning ülesehituselt stabiilsed. Rõõmu ja elevusega võtsime selle pakkumise vastu!

Kõik meie tooted on Montessori pedagoogika põhimõtetest inspireeritud, kuid sobivad kõikidesse kodudesse, kus soovitakse pere väikestele inimestele tagada vaba ja mugav ligipääs oma asjadele ning soodustada nende iseseisvust.

Koiku mööbel on valmistatud kasevineerist ning toodetud hoole ja armastusega kodustes tingimustes, läbinud kohese kvaliteedikontrolli meie enda laste poolt ning pakendatud väikeseid abikäsi kaasates.